The most terrible regions of iran

۹ مورد از مناطق و خانه های ترسناک و ممنوعه ایران که بازدید از آنها توصیه نمی شود!

۴۷
۹ مورد از مناطق و خانه های ترسناک و ممنوعه ایران که بازدید از آنها توصیه نمی شود!
نمره 4.1 از 95 رای

هیجان دربین گردشگران غربی یکی از مولفه های اصلی گردشگری است. شاید برای ما ایرانیان آرامش و تفریح از دلایل اصلی برگزیدن مکانی برای سفر باشد اما برای برخی از توریست ها مخصوصا در کشورهای غربی هیجان و ترس نیز از مولفه های گردشگری است. وجود این سابقه در بین برخی از گردشگران باعث شده است که برخی از اماکن و مناطق دنیا با مشهور شدن به ایجاد ترس در بین بازدید کنندگان برای خود گردشگر دست و پا کنند. امروز در آی آر میکس برخی از معروف ترین و ترسناکترین مکان های ایران را به شما معرفی می کنیم.

وحشتناک ترین، مرموزترین و ترسناک ترین مناطق ایران

The Most Terrible And Scariest Regions Of Iran

در ایران، مناطق عجیبی برای گردشگری وجود دارد که علاقمندان می‌توانند به آنها سفر و صحت مطالبی را که درباره شان مطرح می شود را بررسی کنند. هدف همه‌ گردشگران از سفر، فقط تماشای مناظر دیدنی و خوش‌گذرانی نیست، بلکه برخی هم هستند که برای برطرف کردن احساس کنجکاوی، کسب دانش و … سفر و مقصد خود را انتخاب می کنند. مناطقی در ایران وجود دارد که افراد کنجکاو می‌توانند برای کشف آن‌ها سفر کنند. در ادامه پست امروز آی آر میکس مرموزترین مناطق ممنوعه ایران را به شما معرفی خواهیم کرد.

مناطق ترسناک ایران ۱- ترسناک ترین جنگل ایران

در ابتدای روستای “سربرج” از توابع بخش طرقبه در نزدیکی مشهد، جنگلی وجود دارد که با تاریک شدن هوا صداهای وحشتناکی از آن به گوش می رسد که شبیه به جیغ است. برخی از ساکنان منطقه ادعا می کنند که این صداهای وحشت آور به علت ملخ هایی است که به این منطقه حمله کرده اند و شب ها در درختان جنگل پنهان می شوند. برخی دیگر نیز عواملی ناشناخته را از جمله آب وهوا، دلیل به وجود آمدن این صداهای وحشتناک می دانند.

این منطقه در دره ای واقع شده که رودخانه ای از آن می گذرد. این رودخانه هر سال در یک فصل خشک می شد، ولی از سال ۱۳۹۰، یعنی درست از سالی که این صداها از جنگل شنیده می شود، همچنان آب در آن جریان دارد و همین امر باعث جلب توجه و ترس مردم از این پدیده ی شگفت انگیز شده است، وحشتی که می تواند گردشگران کنجکاو را به سوی خود جلب کند و این جنگل می تواند برای آنهایی که قصدشان از سفر تجربه ترس است و ترشح آدرنالین، کمپ زدن در آن گزینه خوبی برایشان باشد.

The most terrible regions of Iran1

مناطق ترسناک ایران ۲- باغ ترسناک ایران

در منطقه سیرجان باغی وجود دارد که مالک آن شخصی به نام درویش خان بود. ۴۰ سال پیش این باغ دستخوش اصلاحات ارضی شد و حالت طبیعی خود را از دست داد. درویش خان به نشانه ی اعتراض از این موضوع، درخت های باغش را که خشک شده بودند را به جای دیگری منتقل کرد و آنها را کاشت و از کوهای اطراف سنگ جمع کرد و به عنوان میوه به درختانی که کاشته بود آویزان کرد.

این کار باعث شد که مردم، پیرمرد را مجنون بدانند و کر و لال بودن پیرمرد نیز بر این شایعه‌ها افزود و باعث شد که کنجکاوی و اشتیاق گردشگران برای کشف این ماجرا برانگیخته شود چونکه مشابه این باغ در مکزیک وجود دارد که توسط مردی به نام “دون ژولیان سانتانا” ساخته شده‌ است. سانتانا مرد گوشه‌ نشینی است که دنیا و خانوده‌ اش را ترک کرد و ۵۰ سال از عمرش را صرف ساختن یک باغ وحشتناک کرد.

The most terrible regions of Iran2

مناطق ترسناک ایران ۳- وحشتناک ترین منطقه در جنوب شرقی ایران

در جنوب شرقی ترین نقطه ایران، در روستای تیس نزدیک شهر چابهار در استان سیستان و بلوچستان که قدمتی نزدیک به ۲۳۰۰ سال دارد، گورستانی با سنگ قبرهای عظیم الجثه ای وجود دارد که قبرها کنار هم روی سطح صخره ای حفر شده اند. این گورستان وحشتناک مکانی جالب برای ماجراجویانی است که به دنیای ماورالطبیعه علاقه دارند. مردم داستان های عجیبی درباره گورستان جن (به زبان محلی جن سنط) می گویند و آن را محل زندگی جن ها می دانند.

بومی ها معتقدند، با تاریک شدن هوا جن ها بر سر مردگان خود مویه می کنند و هرکس شبانه گذرش به این گورستان افتد، مورد نفرین آن ها قرار می گیرد و بعد از چند روز با عذابی سخت می میرد.

The most terrible regions of Iran3

مناطق ترسناک ایران ۴- “غار پرآو” مکان ممنوعه ایران

غار پرآو ( به معنای پر از آب) در ۱۲ کیلومتری شمال شرقی کرمانشاه نزدیک روستای چالآبه در ارتفاع ۳۰۵۰ متری میدان جنوبی قله کوه پراو با ۷۵۱ متر عمق با ۲۶ حلقه چاه، یکی از عمیق ترین و صعب العبورترین غارهای جهان است.عمیق ترین چاه پرآو ۴۲ متر عمق دارد، دهنه ی ورودی غار کاملا چاهی است و ورود به آن به گردشگران معمولی و حتی غارنوردان غیرحرفه ای اصلا توصیه نمی شود.

برودت دمای هوا در پرآو به دلیل آب جاری داخل آن که حاصل ذوب شدن یخچال های زیرزمینی است می باشد، این دما همیشه بین یک و سه درجه سانتی گراد است و همین مساله پیمایش غار را سخت می کند. جدا از این، گذرگاه های تنگ و خرچنگ روها، ریزشی بودن برخی از قسمت های غار، تراورس های خطرناک و چاه های عمیق، پرآو را در دنیا به غاری صعب العبور و سخت تبدیل کرده، به طوریکه پنج غارنورد ایرانی جان خود را در این غار از دست داده اند و اجساد برخی از آن ها هیچ وقت به بیرون از غار منتقل نشده است.

The most terrible regions of Iran4

مناطق ترسناک ایران ۵- اسرار آمیزترین و ترسناک ترین منطقه ایران

“ریگ جن” یا “مثلث برمودای ایران” ، شگفت انگیز ترین، اسرار آمیز ترین و ترسناک ترین منطقه ایران است، که دارای باتلاق های وحشتناکی است که مرگ را برای هر موجودی زنده ای به ارمغان می آورد. کویر “ریگ جن” وسعتی حدود ۳۸۰۰ کیلومترمربع دارد و در جنوب غربی و غرب دشت کویر، جنوب سمنان، قرار گرفته است. هیچ گونه چشمه یا چاه آبی در این منطقه وجود ندارد. نبود منابع آب در گستره وسیع ریگ جن به همراه وجود موانع طبیعی از جمله باتلاق های نمک و تپه های ماسه ای مرتفع، عواملی است که این منطقه را در طول قرن ها از دسترسی انسان دور نگه داشته است.

این منطقه، پوشش گیاهی و جانوری ندارد و تا کنون گزارشی درباره ی حیواناتی که احتمال دارد در اینجا زندگی کنند، ارائه نشده است. شن زارهای گسترده ی این منطقه و باتلاق های آن، هر انسانی را به وحشت می اندازد. اگر کسی بدون تجهیزات لازم به این منطقه سفر کند، گرفتار گل و لجن های بیابان می شود.قدیمی ها معتقد بودند، این سرزمین نفرین شده و پایگاه شیطان ها و ارواح پلید است. مردمی که در اطراف این کویر زندگی می کنند بر همین باور هستند که اگر کسی پایش به “ریگ جن” برسد، ناپدید و از سوی ارواح و موجودات ماورایی به قلب “ریگ جن” فرستاده می شود!

یکی از کاوشگران می گوید که حتی شترهای اهالی کویر هم وقتی به این منطقه می رسند، می ایستند و حرکت نمی کنند. هر چند طلسم مثلث برمودای ایران ده سال پیش شکست و علی پارسا ماجراجوی ایرانی پس از چند بار تلاش ناکام بالاخره توانست از این کویر وحشتناک بگذرد. تماشا و کاوش در این منطقه می تواند مورد علاقه ی گردشگرانی باشد که هدف شان از سفر، چیزی به جز تفریح است.

The most terrible regions of Iran5

مناطق ترسناک ایران ۶- مخوف ترین دره ایران

“دره‌ ستاره‌ ها” ( به زبان محلی استار کفته) با اشکال رسوبی حاصل از فرسایش باد، خاک و آب یکی از پدیده‌ های شگفت‌ انگیز قشم است که بومی‌ ها شب‌ های آن را زمانی برای آمد و شد ارواح و اشباح می‌ دانند. بومی‌ها معتقدند میلیون‌ها سال قبل ستاره‌ ای در این محل سقوط کرده که گل و لای از دل زمین به اطراف پراکنده شده و پس از خشک شدن، این احجام جادویی پدید آمده اند. محلی‌ها با تاریک شدن آسمان گذرشان به این دره نمی‌ افتد و معمولا مسافران غریبه را برای رفتن به این دره در تاریکی منصرف می‌کنند و می‌گویند: اجنه و ارواح شب‌ها به آن رفت‌ و آمد دارند.

The most terrible regions of Iran8

مناطق ترسناک ایران ۷- ترسناک ترین قنات ایران

قنات قصبه گناباد دست سازه ای عجیب است که هزارتو های تاریک و عمیق دارد. در متون تاریخی، قدمت قصبه را به دوره ی هخامنشیان نسبت داده اند که “ناصر خسرو قبادیانی” هم در سفرنامه اش به توصیف این قنات پرداخته و نوشته اند: عمق چاه آن هفتصد گز و طول آن چهار فرسنگ است که آن را به زمان کیخسرو نسبت داده است. برای رفتن به داخل قنات باید از پله های گلی قدیمی پایین رفت، بعد تاریکی مطلق همه جه را فرا می گیرد. مسیر طولانی و تاریک با دیوارهای خاکی که ریشه های درختان از آن بیرون زده اند بسیار ترسناک است.

The most terrible regions of Iran6

مناطق ترسناک ایران ۸- دیوار وحشت

چندی پیش، خبر کشف جسد چند کودک در دیوارهای بلند ارگ بم، توجه کارشناسان خارجی را جلب کرد و گروهی از باستان شناسان ژاپنی تصمیم گرفتند همراه با تیم گزارشگران، راهی ویرانه های ارگ بم شوند و به تحقیق درباره موضوع مطرح شده بپردازند. ماجرا از این قرار بود که به طور رسمی، نخستین بار یک باستان شناس (نرگس احمدی)  که برای بررسی میزان تخریب ارگ به بم رفته بود، در گزارشی اجمالی، به کشف اسکلت نوزادهایی در ارگ بم اشاره کرد.

The most terrible regions of Iran7

مناطق ترسناک ایران ۹- ترسناک ترین خانه ایران

هفت دغنان روستایی در نزدیکی بندر انزلی است که به نام “کلبه وحشت” شناخته می شود. در قسمت بیرونی این روستا خانه ای متروکه وجود دارد که طبق گفته مرم بومی آن منطقه هر کس ۱ شب تا صبح در آن خانه بماند، ارواح آن شخص را ثروتمند می کند اما کسی جرات نزدیک شدن به این محل را ندارد.

۴ سال بعد از این ماجرا ۳ دختر دانشجو از پشت خانه و به طور مخفیانه وارد خانه می شوند که ۲ روز بعد مردم یکی از دختران را در ۳۰۰ متری خانه و در جنگل پیدا می کنند که در درخت قایم شده و از ترس به خود میلرزید. بعد از شکستن پلمپ توسط مردم جسد دو دختر دیگر پیدا شد که علت مرگ آنها سکته و مرگ آنی بود. دختری که زنده مانده بود و در جنگل پیدا شده بود ۴ روز بعد خودکشی می کند. بعد از این ماجرا اطراف خانه تخلیه و توسط پلیس و از راه دور کنترل می شود و هیچ کس حق نزدیک شدن به این خانه را ندارد.

The most terrible regions of iran

نظرات و پیشنهادات

نظرات و پیشنهادات خود را در مورد وحشتناک ترین مناطق ایران را در بخش نظرات این پست با ما در میان بگذارید.

کانال تلگرام آی آر میکس
پاسخ دهید

۴۷ دیدگاه

 1. رقیه گفت:
  34

  من اصلا نمی دونستم تو ایران هم همچین مکان هایی وجودداشته باشه

  • سلام منم اولین باره میشنوم تعجبه چه چیزای ترسناکی گفت:
   8

   واقعا که ایران ما چه جاهاب عجیبی داره

 2. بینام گفت:
  39

  آخرین مورد واقعا جذاب بود…من شخصا دوست دارم جاییو پیدا کنم که نه ت نقشه ای ثبت شده باشه نه کسی اونجارو پیدا کرده باشه..البته با عکسهای ماهواره ای الان بعیده…البته من فکر میکنم هنوزم شهرهای زیرزمینی زیادی وجود داره ک کشف نشده

 3. یه اصفهانی نترس گفت:
  9

  من بیشتر برا اثبات اینکه اگه جن و ارواحی باشه کمکم میکنه به بعضی از وقایع نگاهم عوض بشه به این موضوعات علاقه مندم.
  مثلا جن را تو قران و سوره ی جن اشاره شده. و دیدن جن وجود خیلی چیزا یا نبودشا ثابت میکنه.
  تا حالا تنها شنیدم و خودم چیزی ندیدم

 4. مرادی گفت:
  17

  من خیلی دوست دارم این جور جاها برم.البته تنهایی نه. تا الان که نمیدونستم همچین جاهایی تو ایران هستش. واقعا ترسناکند. کاش یه فیلم ترسناک ایرانی از این جاها بسازند.

 5. ام گفت:
  5

  من اهل کرمان هستم و باغ سنگی مورد دو هنوز هم مورد بازدید همگان هسته.

 6. رضا گفت:
  5

  جن هست. ولی ن اونا مارو میبینن و ن ما اونو. و انسان نباید وارد عالم اونا بشه و همچنین جنها هم این اجازه و قدرت ندان

 7. مهدی زارعی گفت:
  -11

  جن واقعی هست و غیر قابل انکار چون در قرآن از اون ذکرشده من خودم به شخصه جن دارم و از خیلی چیزا اطلاع پیدا میکنم نا خود آگاه. و اینکه این مطالب همه و همه واقعی هستن و وجود دارن من هر شب با اونها در تمام جهان سیر میکنم و با اونها راحتم

  • اميد گفت:
   14

   چرا دروغ میگی آخه . اصلآ نمیشه ی همچین چیزی

   • میلاد جهانگیری گفت:
    -3

    جالب و دیدنی میشه واقعا اگر ادم بتونه بره اونم چند نفری
    بعدش هم در مورد اون دوتا دوست عزیز مهدی زارعی و مریم که گفته من جن دارم
    حرفشونو باور میکنم چون خود به شخصه دختر عمه من تو روستا زندگی میکنه
    میگه دوتا جن هست توخونه فقط من میبینم یا اشتباه نکنم گفت من و پسر بزرگم و هنگامی که غذا درست میکنم توی بشقاب میریزم براشون میخورن و میرن و کاری به چیز دیگری ندارن مادربزرگم هم میگفت زمانی که روستابودیم دیدم باچشم خودم و خودشو به یه بچه کوچک بگم ۴/۵ساله همچین چیزی تبدیل کرده بود هرروز میرفتم اتاقی که تنور داشتن و نان میپخت پسره پاشو درازکرده بود تو تنور یه نان محلی بهش میدادم میخورد و میرفت هیچ کس هم جز من نمیفهمید
    و نتیجه اینکه جن و اینا هستن و واقعیت دارن گاهی وقتها خودشونو تبدیل به هرموجودی میکنن خیلی از قدیمیها گفتن و دیدن جن را

   • Negara گفت:
    -1

    تو که راست میگی بگو ببینم چطور دروغه

  • مریم گفت:
   -2

   هی سلام چجورین ؟من فک میکنم دیدم ولی بازم شک دارم قاط زدم یا نه ولی خیلی واقعی بود مثل خودم بود فقط تند خیلی تند حرکت میکرد من با خوندن سوره دیدمش اونم چند بار ولی هیچ چی بهم نگفت وانقد زود رفت که نتونستم سوالامو بپرسم تو چطوری دیدنش تثبیت کردی؟

  • امیر گفت:
   4

   سلام
   چطوری باهاشون در ارتباطی؟؟!!!!

  • مهدی گفت:
   7

   انقد زرتو پرت نکن کسی بیاد پشت سرت بگه زارت از ترس هفت کهکشانو طی میکنی میای سر جات ???

  • فاطمه گفت:
   0

   بابا تو دیگه کی هستی؟!
   استاد سلام ما رو هم برسون
   واقعا حرف بی مزه ای زدی!
   زیادی ضایعه!

  • فاطمه گفت:
   1

   واقعا ؟؟؟؟

  • واقعا الکی نگو گفت:
   0

   تعجب کردم

 8. Gomnaam3 گفت:
  7

  من دوست دارم به روستای دغنان بروم.آیا هنوز اون کلبه وحشت،قابل دسترسی است؟کسی از اهالی اونجا اگر هست لطفا به اینستای من بیاد تا اطلاعات بیشتری بگیرم.سپاس.gomnaam3

  • میلاد جهانگیری گفت:
   0

   جالب و دیدنی میشه واقعا اگر ادم بتونه بره اونم چند نفری
   بعدش هم در مورد اون دوتا دوست عزیز مهدی زارعی و مریم که گفته من جن دارم
   حرفشونو باور میکنم چون خود به شخصه دختر عمه من تو روستا زندگی میکنه
   میگه دوتا جن هست توخونه فقط من میبینم یا اشتباه نکنم گفت من و پسر بزرگم و هنگامی که غذا درست میکنم توی بشقاب میریزم براشون میخورن و میرن و کاری به چیز دیگری ندارن مادربزرگم هم میگفت زمانی که روستابودیم دیدم باچشم خودم و خودشو به یه بچه کوچک بگم ۴/۵ساله همچین چیزی تبدیل کرده بود هرروز میرفتم اتاقی که تنور داشتن و نان میپخت پسره پاشو درازکرده بود تو تنور یه نان محلی بهش میدادم میخورد و میرفت هیچ کس هم جز من نمیفهمید
   و نتیجه اینکه جن و اینا هستن و واقعیت دارن گاهی وقتها خودشونو تبدیل به هرموجودی میکنن خیلی از قدیمیها گفتن و دیدن جن را

   • نیما گفت:
    2

    چی داری میگی ؟!
    جن ها با بوکردن غذا میخورن اصلا نه مثل ما میخورن نوشیدنی هم همینطور!!یه ذره تحقیق کردن برای لاف بد نیست!!

  • Iman گفت:
   -1

   هیچ وقت این کارو نکن

 9. hamed گفت:
  1

  سلام، دوستان عزیز
  اگه کسی هست که در مورد خانه مرموز گلشهر ارومیه اطلاعاتی داره، ممنون میشم که باز گو کنه

 10. یک دختر نترس گفت:
  5

  واقعا جالب و عالی بود ولی کی پیدا میشه که بخواد این مکان هارو با آدم بیاد؟

 11. ر.داودی گفت:
  2

  سلام مندبچه گنابادم مظهر قنات قصبه جایی هست که مردم به نیت رفع مشکلاتشون به ماهی های ان نان میدهند و بسیار جالب توجه است قدیمی هامون میگن قرون گذشته گناباد ادمهای سه متری بزرگ هیکل پر قدرت به اسم گیو داشته که ساخت مسجد جامع شهر که مال قرن هفتم هجری و قنات قصبه کار این گیوهاست وکار مردم عادی نیست…دیگه نمی دونم راست یا دروغ….

 12. مجتبی ایمانی زاده گفت:
  4

  هرکی دنبال ماجراجویی وتحقیق در مورد جن هست برای رفتن به قزوین وانزلی بسمه الله فقط قران با خودتون بیارید ومسلط به خواندن درست ان باشید هرکه طلب حقایق دنیا دارد یا علی۰۹۳۶۸۱۵…

  • شاهین گفت:
   2

   ساده ای یعنی فکر میکنی اون پسرا و دخترایی که چندین سال پیش رفته بودن با خودشون قران نبرده بودن ، بعدم اون خونه الان تحت تدابیر شدید امنیتی قرار گرفته و کسی اجازه ورود بهشو نداره ، دیواره ها و سقفشم ریزش کرده

   • ماهان گفت:
    0

    یک مکانی در مازندران هست که بسیار عجیب است ۲ خبرنگار به داخل آن رفتند و بیرون نیامدند یک نفر از آنجا فیلم گرفته که یک صندلی بود که دورش نمک بود که نشان دهنده ی در ماندن شیاطین و در نزدیکی آن صندلی هوا بسیار گرم و سوزان دهنده است ولی دراطراف این صندلی هوا سرد است

 13. ماهان گفت:
  -1

  یک خانه ای در مازندران است که ۲ خبرنگار برای بازدید از آن خانه به داخل رفتند ولی دیگر کسی آن ها را ندیده یک نفر از آنجا فیلم گرفته که یک صندلی بود که دورش نمک بود که نشان می دهد شیاطین از این صندلی دوری کنند وهوا نزدیک آن صندلی هوا بسیار گرم و سوزان دهنده است ولی دراطراف این صندلی هوا سرد است یعنی این خانه یک موجودی زندگی می کند اسم آن شخص سعید مرتضوی بود که نا پدید شده امید وارم زود پیدا بشه

 14. Negara گفت:
  1

  فکرشو بکنید با یه اکیپ پایه برید اینجا ها به جرعت میشه گفت بهترین روزای زندگی ادم میشه

 15. Amin گفت:
  -4

  محل خونه اخری رو بگو میخوام برم ببینم کدوم اجنه ای میخواد به من صدمه بزنه من ۲سال تو خارج جن گیر بودم

 16. لیندا🌺 گفت:
  0

  ای وای چه جاهایی باور نکردنی تو ایران
  🤔
  تعجب کردم شنیدم
  چه بگم 🤔

 17. دنیا گفت:
  0

  بسیار عالی بود و موفق باشیدو خسته نباشید

 18. دنیا گفت:
  0

  جاهای بسیار ترسناک و بدی بودند

 19. شهرام گفت:
  0

  واقعا مطلب خیلی خوب و جالبی بود

 20. فروش سیم کارت گفت:
  0

  محتوای خیلی خوب و جالب بود و موفق باشید

تبلیغات متنی