Yellowstone National Park

قدیمی ترین و زیباترین پارک ملی جهان

۷
قدیمی ترین و زیباترین پارک ملی جهان
امتیاز دهی به نوشته

پارک ملی یلوستون یکی از قدیمی ترین و معروف ترین پارک ملی جهان است. طبیعت خاص و زیبایش ، مکان های طبیعی بکرش ، حیوانات متنوعش همگی باعث شده است تا این پارک در معرض توجه گردشگران باشد. امروز در آی آر میکس قصد داریم به پارک ملی یلوستون قدم بگذاریم.

آتشفشان ها و طبیعت بکر پارک ملی یلوستون

Yellowstone National Park

قبل از اینکه به پارک ملی یلوستون سفری داشته باشید باید بدانید که:

 • پارک ملی یلو استون در ایالت وایومینگ واقع شده است و پس از چندین سال بعد از زمان تاسیس پارک تا ایالت های مونتانا و آیداهو گسترش یافت و تبدیل به بزرگترین پارک ملی آمریکا شد.
 •  هنگام ورود به پارک مبلغی از شما جهت اقامت و بیمه گرفته می شود که قیمت ها از ۱۰ تا ۳۵ دلار با توجه به زمان اقامت شما متفاوت است.
 •  آب و هوای این منطقه سرد و کوهستانی است و با توجه به تغییر فصول میزان گرما و سرمای هوا در مناطق مختلف تغییر می کند. اختلاف دما در شب و روز با توجه به موقعیت جغرافیایی در این منطقه متفاوت است.
 • در ۱۰۰ سال گذشته بیشترین دمای ثبت شده ۳۷ درجه سلسیوس و کمترین ان ۵۴- درجه ی سلسیوس بوده است.

پارک ملی یلوستون

پارک ملی یلوستون یا Yellowstone National Parkدر ایالات متحده آمریکا و ایالت‌ های وایومینگ، مونتانا و آیداهو واقع شده است. این پارک در ۱ مارس ۱۸۷۲ به وسیله کنگره ایالات متحده آمریکا به عنوان یک پارک ملی در ایالت وایومینگ بنا نهاده شد و سپس به ایالت‌ های مونتانا و آیداهو گسترش یافت. این پارک نخستین پارک ملی جهان محسوب می‌گردد.

Yellowstone National Park

شما از طریق ۳ جاده می توانید به یلو استون دسترسی داشته باشید. ورودی شمالی ، جاده ی گاردینر که بیشتر در فصل بهار مورد استفاده قرار می گیرد. ورودی غربی ، جاده ی یلو استون غربی که به فرودگاه محلی ، نزدیک است و بیشتر در اوایل بهار مورد استفاده قرار می گیرد. ورودی جنوبی و شرقی که بیشترین رفت و آمد از طریق همین ورودی صورت می گیرد و در تمامی فصول باز است.

Yellowstone National Park

علت شهرت پارک ملی یلوستون بیشتر به علت زمین‌ های گرم، آبشارها و چشمه‌های آب گرمش است. وجود دهانه‌ آتشفشانی که در ۴۵ مایلی‌ پارک ملی یلوستون قرار دارد، این پارک را از دیگر پارک‌ های مشابه خود متمایز می‌کند.

Yellowstone National Park

این پارک ملی دارای اکوسیستمهای متنوعی است ولی جنگل‌ های کوهستانی اکوسیستم غالب را شکل می‌ دهد.

Yellowstone National Park

در زیر منطقه آرام پارک ملی یلوستون در آمریکا، مخزن عظیمی از گدازه‌ های آتشفشانی قرار دارد. آبفشان‌ها و چشمه‌های جوشان آب گرم مشخصه اصلی پارک ملی یلوستون است.

Yellowstone National Park

حرارت زیاد آب در این منطقه باعث شده است که هیچ جانداری نتواند در این آب زندگی کند. آبفشان های یلو استون دارای ویژگی های خاص خودشان می باشند.

Yellowstone National Park

دمای هوای پارک ملی یلوستون در روز روشن و در فصل بهار  ۰ تا ۱۵ درجه سلسیوس است که این دما متغییر است، اما دمای هوا در شب معمولا کمتر از نقطه انجماد آب و در میان ۵− و ۲۰− درجه سلسیوس است.

Yellowstone National Park
دمای هوای پارک ملی یلوستون در فصل تابستان ۲۵ تا ۲۰ درجه سلسیوس است.

Yellowstone National Park

ابر آتشفشان یا Supervolcano اصطلاحی برای نامیدن یک مرکز آتشفشانی است که بنا بر نمایه شدت فوران آتشفشان (VEI) قدرت فورانی برابر با ۸ دارد. این بدان معنا است که حجم پرتابه آن (شامل خاکستر، پومیس و گدازه) بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر مکعب است. آتشفشان های پارک ملی یلوستون یکی از بزرگترین ابرآتشفشان‌ ها به شمار می‌رود.

Yellowstone National Park

این آتشفشان از بزرگترین میادین آتشفشانی فعال قاره ای در جهان است.

Yellowstone National Park

گسترش خاکستر و گاز در اتمسفر سبب توقف بیشتر سفرهای هوایی می شود. گازهای سولفوریک آزاد شده از آتشفشان وارد اتمسفر شده و با بخار آب این سیاره مخلوط می شود. این مه گاز سراسر آمریکا را فرا می گیرد و نه تنها مانع انتقال نور خورشید شده بلکه موجب سرد شدن هوا خواهد شد.

Yellowstone National Park

یلوستون در هنگام فوران بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر مکعب خاکستر و مواد مذاب را به جو گسیل داشت، این میزان برای دفن یک شهر بزرگ تا عمق چند کیلومتری کفایت می کند، این فوران ۱۰۰ برابر بزرگ تر از فوران کوه پیناتوبو در فیلیپین در سال ۱۹۹۲ بود.

Yellowstone National Park

Yellowstone National Park

بنا بر بررسی دانشمندان این ابرآتشفشان هر ۶۰۰٬۰۰۰ سال فوران می‌کند و آخرین فوران آن به ۶۴۰ هزار سال پیش باز می‌گردد.

Yellowstone National Park

نظرات و پیشنهادات؟

نظرات و پیشنهادات خود را در مورد پارک لی یلوستون در بخش نظرات این پست با ما در میان بگذارید.

کانال تلگرام آی آر میکس
پاسخ دهید

۷ دیدگاه

 1. دنیا گفت:
  0

  بسیار عالی و خوب بود و موفق باشید

 2. دنیا گفت:
  0

  عکس های جالبی بود و قطعا زیبا بود

 3. دنیا گفت:
  0

  بسیار عالی بود و موفق باشید و خسته نباشید و خوب بود

 4. فروش سیم کارت گفت:
  0

  پارک های بسیار جالب و خوبی بود

 5. علی رضا گفت:
  0

  چه جای جالب و جذابی بود و موفق باشید

 6. علی گفت:
  0

  مقاله بسیار عالی و جالبی بود و موفق باشید

 7. فروش سیم کارت گفت:
  0

  مطلب خیلی خوب بود و موفق باشید و خسته نباشید

تبلیغات متنی