آموزش ساده و تصویری ساخت تنباکو میوه ای برای قلیان در خانه

ساخت تنباکو میوهای برای قلیان یک فرایند نسبتا ساده است که با مخلوط کردن چند چیز به راحتی میتوانید تنباکو دست ساز خود را داشته باشید، امروز در آی آر میکس میخواهیم آموزش ساده ساخت  تنباکو قلیان را در اختیار شما دوستان قرار دهیم، با ما همراه باشید.

طرز تهیه تنباکو میوه ای طبیعی برای قلیان چگونه است ؟ مواد تشکیل دهنده تنباکو میوه ای

How to Make Apple Shisha

اگر کیفیت تنباکوهای موجود در بازار پایین است و طمع آنها را دوست ندارید بهتر است طرز تهیه تنباکو میوه ای طبیعی برای قلیان را بیاموزید تا بتوانید در خانه برای خود تنباکو دست ساز تهیه کنید. تا ضرر وارده به بدنتان کمتر شود و از طمع آن احساس رضایت کنید.

برای اینکه از کشیدن قلیان به نحوه عالی لذت ببرید باید یک قلیان چوبی آب بندی شده داشته باشید ما در آی آر میکس نحوه درست کردن، طعم دار کردن و آب بندی قلیان چوبی را نیز آموزش دادیم. در ادامه این مطلب طریقه ساخت تنباکو را نیز آموزش میدهیم.

مرحله اول ساخت تنباکو ؛ آماده سازی تنباکوی خام برای قلیان

۱- از آنجایی که تنباکو اصلی ترین ماده تشیکل دهنده است پس بهترین نوع آنرا تهیه کنید و مطمئن شوید که به خوبی خشک شده است. سپس آنرا در درون ظرفی برزید و با قیچی ریز ریز کنید.

طرز تهیه تنباکو میوه ای

۲- پس از آنکه تنباکو خام را خرد کردید نوبت به آن میرسد که در آب خیسش کنید تا از نکوتین آن کاسته شود، هرچه قدر بیشتر در آب آنرا خیس کنید نکوتین بیشتری را از دست میدهید و در زمان کشیدن قلیان بیشتر طمع سیب را احساس میکنید. زمان ایده عال برای خیس کردن و ساخت تنباکو ۳۰ دقیقه است. اگر میخواهید بیشتر از ۳۰ دقیقه آنرا خیس دهید باید آب ظرف را عوض کنید.

طرز تهیه تنباکو میوه ای

۳- مواد تشکیل دهنده تباکو میوه ای ؛ در این مرحله تنباکو را از ظرف خارج کنید و بگذارید تا چند دقیقه هوا بخورد تا کمی خشک شود سپس باید عسل یا شیره قند را به آن اضافه کنید. اگر میخواهید تنباکو سنگین تر شود شیره قند (ملاس) را انتخاب کنید. برای هر سه گرم تنباکو یک گرم ملاس به آن اضافه کنید.

طرز تهیه تنباکو میوه ای

۴- برای اینکه بتوانید پورسه ترکیب کردن را راحت تر کنید مقداری آب به آن اضافه کنید یا اینکه از طمع دهنده های میوه ای برای ساخت تنباکو استفاده کنید. توجه داشته باشید که طمع دهنده جنس روغنی نداشته باشد زیرا باعث میشود تنباکو خاصیت چسبندگی خود را از دست دهد.

طرز تهیه تنباکو میوه ای

مرحله دوم ساخت تنباکو ؛ آماده سازی میوه

۵- برای ساخت تنباکو میوه ای ابتدا سیب ها را به چند قسمت تقسیم کنید سپس دانه و پوست آنرا از سیب جدا کنید. میتوانید در مدتی که تنباکو در حال خیس خوردن است اینکار را انجام دهید تا در وقط خود صرفه جویی کنید.

طرز تهیه تنباکو میوه ای

۶- سیب ها را در درون مخلوط کن برزید یا با چاقو آنرا ریز ریز کنید اما مراقب باشید که در هنگام خوردن کردن عصاره و آب سیب از آن خارج شود. اما پیشنهاد میکنیم این کار را با خردکن یا مولینکس انجام دهید.

طرز تهیه تنباکو میوه ای

۷- سپس سیب ها را در درون تابه  بریزید و به آن گرما دهید تا آب اضافی آن تبخیر شود زیرا نباید تنباکو شما پر از آب سیب شود. زمان حرارت دادن به سیب ها چشمی است پس مراقب باشید که بیش از حد آنها را در تابه تف ندهید.

طرز تهیه تنباکو میوه ای

۸- سپس مخلوط سیب را از روی گاز برداشته و بگزارید تا خنک شود سپس به آن کمی روغن گلیسیرین اضافه کنید تا آب موجود در تنباکو را به خود جذب کنید. گلیسیرین باعث میشود تا تنباکو شما دیر تر بسوزد همچنین دودی که تولید میشود را غلیظ تر و بیشتر میکند، شما میتوانید از گلیسیرین مخصوص تنباکو یا گلیسیرین گیاهی استفاده کنید.

طرز تهیه تنباکو میوه ای

مرحله سوم ساخت تنباکو ؛ پختن تنباکو قلیان

۹- تنباکو و سیب پخته شده را با یکدیگر مخلوط کنید تا ترکیبی یکنواخت حاصل شود؛ اگر مخلوط کمی خشک است و شکل نمیگیرد به آن شیره شکر یا گلیسیرین اضافه کنید.

 • سپس تنباکو را به شکل توپ درست کنید و آنرا با فویل آلومینیومی بپوشانید تا به خوبی تنباکو را پوشش دهد که شیره آن خارج نشود.

طرز تهیه تنباکو میوه ای

۱۰- در این مرحله ساخت تنباکو، توتون را با فویل در ظرف بگذارید و در درون اجاق گاز قرار دهید؛ سپس حرارت اجاق را تا حد امکان کم کنید (به طور مثال ۱۸۰ درجه) و به مدت ۴۵ دقیقه تا ۱ ساعت آنرا بپزید تا شیره و تنباکو به خوبی با یکدیگر مخلوط شوند. اگر کم ترین درجه اجاق گازتان ۲۰۰ درجه است باید هرچند دقیقه یکبار در اجاق را باز کنید تا از حرارت آن کاسته شود.

طرز تهیه تنباکو میوه ای

۱۱- اگر بعد  از پختن تنباکو احساس کردید که خشک شده و شیره آن از بین رفته میتوانید از دوباره به آن روغن گلیسیرین یا شیره شکر اضافه کنید، اما ابتدا باید بگذارید تا خنک شود سپس به آن افزودنی مورد نظر را اضافه کنید و بهتر است بگذارید تا در درون فویل بماند. بعضی از افراد نیز ترجیح میدهند به آن کمی روغن نارگیل یا طمع دهنده های مصنوعی اضافه کنند.

طرز تهیه تنباکو میوه ای

۱۲- بعد از آنکاه تنباکو را پختید و به آن افزودنی ها مورد نظر را اضافه کردید آنرا به مدت یک شب در درون فریزر قرار دهید تا به خوبی شیره آن با تنباکو مخلوط شود، سپس آماده استفاده کردن است.

طرز تهیه تنباکو میوه ای

۱۳- در آخر بعد از آنکه به مدت یک شب آنرا در درون فریزر قرار دادید نوبت به آن میرسد که تنباکو دست ساز خود را امتحان کنید و از آن لذت ببرید.

طرز تهیه تنباکو میوه ای

فیلم ساخت تنباکو میوه ای به روشی خاص و ساده

 

نظرات و پیشنهادات

امروزدر آی آر میکس درباره آموزش ساده ساخت تنباکو میوه ای برای قلیان در خانه صحبت کردیم و سپس طمع دار کردن تنباکو را به شما کاربران گرامی آموزش دادیم. چنانچه در زمینه ساخت تنباکو نظر و یا پیشنهادی دارید می توانید از طریق بخش دیدگاه این پست آن را با ما در میان بگذارید.

آموزش ساده و تصویری ساخت تنباکو میوه ای برای قلیان در خانه
۳٫۴ (۶۸%) ۱۵ رای

وارد کانال آی آر میکس شوید
منبع : آی آر میکس

5 دیدگاه در“آموزش ساده و تصویری ساخت تنباکو میوه ای برای قلیان در خانه

 • شهریور ۲۰, ۱۳۹۷ در۲:۰۷ ب.ظ
  پیوند یکتا

  سلام
  آموزش جالبی از ساخت تنباکو بود
  اگه میشه آموزش ساخت تنباکو میوه ای به صورت صنعتی هم بگذارید یا اگه خودتون فرمولش رو دارید پست کنید چون این روش به لحاظ صنعتی به صرفه نیست
  اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

  آموزش ساده و تصویری ساخت تنباکو میوه ای برای قلیان در خانه
  ۳٫۴ (۶۸%) ۱۵ رای

  پاسخ
  0
 • شهریور ۲۳, ۱۳۹۷ در۱۱:۲۳ ق.ظ
  پیوند یکتا

  من درست کردم برای درست کردن تنباکو میوه ای ۲سیب
  وسایل مورد نیاز ۳۰۰ گرم تنباکو ۲ عدد گلیسیرین گیاهی شیشه عسل کوچک ۱ عدد و‌ ۴ پاکت معسل فاخر برای استفاده اسانس. اول در ۳ نوبت ۳۰ الی ۱ ساعت تنباکو رو خیسانده و بعد از آبکشی در پارچه ای می گذاریم و بعد در قسمت خشک کن لباسشویی نیمه اتوماتیک آب اضافی رو از تنباکو خارج میکنیم ( توجه کنید دستانتان بوی هیچ نوع صابون یا مایع دستشویی نداشته باشه چونکه تنباکو زود بو میگیره و طعم معسل رو خراب میکنه )بعد از پهن کردن در سینی در روبروی آفتاب می گذاریم خشک شود بعد تنباکوی خشک رو در قابلمه ای با دو دست له میکنیم تا برگ تنباکو از ساقه های درشت جدا بشند. بعد گلیسیرین رو اضافه میکنیم تا کاملا با هم مخلوط شوند بعد عسل رو اضافه میکنیم به مدت ۱۰ دقیقه خوب هم میزنیم الان ۵۰ درصد محصول اماده ست بعد تنباکو رو در هوا پز یا مایکروفر در درجه ۱۸۰می گذاریم حواستون باشه که درب ظرف بسته باشه تنباکو رو هر ۱۰دقیقه هم میزنیم به مدت ۱.۳۰می گذاریم کم کم پخته شود و به رنگ مایل به قهوه ای در بیاد مرحله آخر کم کم معسل دو سیب فاخر رو اضافه میکنیم الان بعد از سرد شدن تنباکو . معسل ما آماده ست حدودا ۱ کیلو معسل میوه ای تولید میشه که هم تمیز تره و هم بهتر .اینو رو بگم برای درست کردن هر نون معسل یا همون تنباکو میوه ای باید معسل همون میوه رو به توتون اضافه کرد مثلا تنباکو پرتقالی باید معسل پرتقال اضافه کرد برای استفاده از تنباکو میوه ای بهترین نوع فقط ال اماسی یا فاخر .توجه کنید معسل خریداری شده تاریخ تولیدش بیشتر از ۶ ماه تا یکسال نباشه چونکه هر چقدر قدیمی تر باشه کهنه و طمع آن بدتر می باشد به ازای هر ۱۰۰گرم الی ۱۵۰گرم تنباکو ۱ شیشه ۶۰ میلی لیتر گلیسیرین لازمه.. با تشکر اسماعیل از اهواز

  آموزش ساده و تصویری ساخت تنباکو میوه ای برای قلیان در خانه
  ۳٫۴ (۶۸%) ۱۵ رای

  پاسخ
  2
  • مهر ۳, ۱۳۹۷ در۹:۱۹ ق.ظ
   پیوند یکتا

   سلام.داداش اگه بااسانس بخوایم تنباکو معسل درست کنیم درچه مرحله و به چه مقدار باید در یک کیلو تنباکو اسانس مصرف کنیم. لطفابه ایمیلم پیام بدین ممنونم داداشمmm5143053@gmail.com

   آموزش ساده و تصویری ساخت تنباکو میوه ای برای قلیان در خانه
   ۳٫۴ (۶۸%) ۱۵ رای

   پاسخ
   0
 • مهر ۳, ۱۳۹۷ در۸:۲۶ ق.ظ
  پیوند یکتا

  معسل تنباکو منظورتون همون تنباکومیوه ای فاخرهستش؟ اگه بخواهیم بااسانس این کاروانجام بدیم اسانس رو در یک کیلوگرم تنباکو به چه مقداری بایدمصرف کنیم ودرچه مرحله ای بایداسانس بزنیم. ممنونم اگرممکنه آدرس ایمیل بفرستین.تشکردوست عزیز

  آموزش ساده و تصویری ساخت تنباکو میوه ای برای قلیان در خانه
  ۳٫۴ (۶۸%) ۱۵ رای

  پاسخ
  0
 • مهر ۳, ۱۳۹۷ در۹:۱۳ ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام آقااسماعیل.میشه لطفاآدرس ایمیل خودتوبفرستی به. mm5143053@gmail.com اگربااسانس بخوایمتنباکومیوه ای درست کنیم درچه مرحله وبه چه مقدار دریک کیلوگرم تنباکو بایداسانس مصرف کنیم. ممنونم برادرعزیز

  آموزش ساده و تصویری ساخت تنباکو میوه ای برای قلیان در خانه
  ۳٫۴ (۶۸%) ۱۵ رای

  پاسخ
  0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *