آموزش ساده و رایگان نصب دزدگیر انواع ماشین پراید، سمند و ...

آموزش ساده و رایگان نصب دزدگیر انواع ماشین پراید، سمند و … در منزل

۲
آموزش ساده و رایگان نصب دزدگیر انواع ماشین پراید، سمند و … در منزل
نمره 2.6 از 5 رای

نصب دزدگیر ماشین یکی از روش های موثر برای آرامش خاطر و ایمنی است. خیلی از افراد هستند که دوست دارند نصب دزدگیر ماشین خود را خودشان انجام دهند تا در هزینه های خود صرفه جویی کنند اما  به نظرشان نصب دزدگیر ماشین کار سختی می آید، اما ما در آی آر میکس آموزش ساده و رایگان نصب دزدگیر انواع ماشین پراید، سمند و … در منزل را برای شما دوستان ارائه میدهیم.

آموزش تصویری نصب دزدگیر خودرو بدون نیاز به دوره های آموزشی

How to Install a Car Alarm

آیا می دانید که در کشورهایی مانند ایالات متحده در هر ۳۳ ثانیه یکبار سرقت خودرو صورت می گیرد؟ در دنیای امروز رایج ترین روشی که برای جلوگیری از سرقت ماشین استفاده می شود نصب دزدگیر ماشین است. شما می توانید بسته به هزینه ای که می خواهید صرف کنید یک دزدگیر ماشین خریداری کنید و خود اقدام به نصب آن کنید. به طور کلی صدای آژیر بلندی که از دزدگیر ماشین پخش می شود باعث ترساندن سارق می شود و فرد را مطلع می سازد. بسیاری از سارقان خیلی راحت می توانند دزدگیر ماشین را غیرفعال کنند به همین خاطر شما باید آن را در یک جای مخفی نصب کنید. اگر نحوه انجام این کار را یاد ندارید آموزش تصویری نصب دزدگیر ماشین بدون نیاز به دوره های آموزشی که برای شما آماده کرده ایم را مطالعه بفرمایید.

آموزش تصویری نصب دزدگیر ماشین

آموزش ساده نصب دزدگیر ماشین در منزل

برای اینکه مدت زمان نصب دزدگیر ماشین در منزل را کاهش دهید شما باید از قبل برنامه ریزی کنید و نقشه نصب دزدگیر را ترسیم کنید. شما می توانید موقعیت ها، رنگ های سیم کشی و قطب ها را از اسناد و کتابچه راهنما جمع آوری کنید.

آموزش نصب دزدگیر ماشین رایگان

هر کدام از درب های ماشین را بررسی کنید و مطمئن شوید نشانگر “درب های باز” در داشبورد شما ایجاد شده است. اگر یک درب نتواند تریگر شود در زمانی که درب ها باز می شوند دزدگیر فعال نمی شود.

آموزش نصب دزدگیر ماشین رایگان

در این مرحله از نصب دزدگیر ماشین پراید، باید دیاگرام سیم کشی را پیدا کنید. توجه داشته باشید که پنل ها باید برداشته شوند و باید شما بدانید به چه ابزارهایی نیاز خواهید داشت. طرح سیم کشی وسیله نقلیه خود را یاد بگیرید و یک نقشه برای نصب دزدگیر ماشین طراحی کنید.

آموزش نصب دزدگیر ماشین رایگان

پنل های مورد نیاز را بردارید. با این کار شما به سیم های مورد نیاز برای نصب دزدگیر ماشین خود دسترسی خواهید داشت. علاوه براین شما به مکان های زیر داشبورد برای نصب دزدگیر ماشین سمند دسترسی خواهید داشت. به طور معمول این پنل ها در نزدیکی مرکز داشبورد و در سمت راننده قرار دارد و یا در نزدیکی کف یا زیر فرمان قرار دارد. این پنل ها برای هر ماشینی متفاوت است شما می توانید دفترچه راهنمای ماشین خود را مطالعه کنید تا پنل های صحیح را پیدا کنید.

آموزش نصب دزدگیر ماشین رایگان

یک نکته مهم در آموزش رایگان نصب دزدگیر انواع ماشین این است که باید سعی کنید دزدگیر ماشین را در یک مکان مخفی نصب کنید. برخی از افراد دزدگیر را داخل داشبورد یا زیر صندلی نصب می کنند. فقط به خاطر داشته باشید که اگر محل نصب دزدگیر قابل مشاهده باشد یک سارق می تواند آن را پیدا کند و اتصالات مربوطه را قطع و در نتیجه دزدگیر را غیرفعال کند.

آموزش نصب دزدگیر ماشین رایگان

حالا باید فایروال را دریل و سوراخ کنید. شما باید از طریق سوراخ موجود در فایروال سیم را از دزدگیر ماشین به آژیر متصل کنید، اگر از قبل این سوراخ ایجاد شده است می توانید از این مرحله صرف نظر کنید. اگر شما مجبور به ایجاد سوراخ شدید باید دو طرف فایروال را نگاه کنید تا مطمئن شوید نقطه ای که می خواهید دریل کنید امن است و به قطعات دیگر آسیب نمی رساند.

آموزش نصب دزدگیر ماشین رایگان

حالا سیم را از سوراخ فایروال رد کنید، این سیم باید از دزدگیر ماشین به آژیر متصل شود. مهم است که ای سیم را عایق بندی کنید یا سوراخ را با سیلیکون پر کنید. این باعث می شود تا سیم در اصطکاک با فایروال آسیب نبیند و همچنین شما باید سیم ها را از نقاطی که توسط سرنشینان لگدمال نمی شوند رد کنید.

آموزش نصب دزدگیر ماشین رایگان

آژیر را نصب کنید. شما می توانید برای نصب آژیر یک مکان از فایروال را پیدا کنید و یا جایی در گوشه کنار موتور که به اندازه کافی فضا دارد را انتخاب کنید.این نکته مهم است که در نصب دزدگیر انواع ماشین باید سر آژیر را پایین بیاورید

آموزش نصب دزدگیر ماشین رایگان

سوئیچ valet را اجرا کنید. این سوئیچ یک سیم از ماژول دزدگیر ماشین است که به شما امکان می دهد تا قابلیت آلارم را هنگام فعال شدن غیر فعال کنید.

آموزش نصب دزدگیر ماشین رایگان

در این مرحله از نصب دزدگیر خودرو چراغ LED را روشن کنید. هنگامی که دزدگیر ماین فعال می شود، چراغ های LED روشن می شود. این چراغ معمولا با ایجاد سوراخی کوچک در داشبورد و نصب سیم به ماژول دزدگیر ماشین نصب می شود. قبل از ایجاد سوراخ به دو طرف پنل داشبورد نگاه کنید و مطمئن شوید که دریل شما هیچ بخشی را تحت تاثیر قرار نمی دهد.

آموزش نصب دزدگیر ماشین رایگان

آنتن های خارجی را اجرا کنید. اگر شما آنت خارجی دارید، رنج ریموت وایرلس یا کیپد خود را با دریافت سیگنال از محیط بیرونی ماشین و انتقال آن به ماژول دزدگیر ماشین گسترش دهید. اکثر آنتن های خارجی، آنتن های شیشه ای هستند و این بدات معناست که شما می توانید یک رسیور خارج از شیشه و یک تکرار کننده  در داخل شیشه داشته باشید. سیگنال از طریق شیشه عبور می کند و نیازی به سوراخ کردن و سیم کشی نیست.

آموزش نصب دزدگیر ماشین رایگان

آژیر را وصل کنید. آزیر دارای دو سیم مثبت و منفی است که واحد دزدگیر به سیم مثبت آژیر و سیم دیگر به زمین متصل می شود.

آموزش نصب دزدگیر ماشین رایگان

سنسورهای دزدگیر را وصل کنید. این سنسورها مسئول این هستند که با دریافت یک سیگنال اشتباه، آژیر را فعال کنند. شما باید سیم های سنسور را از دزدگیر ماشین به سیم های چراغ های درب وصل کنید تا هنگامی که درب باز می باشد آژیر به صدا در بیاید. شما همچنین باید سنسورها را در موقعیت های حساس نصب کنید.

آموزش نصب دزدگیر ماشین رایگان

شما باید سیم برق ماژول دزدگیر ماشین خود را به منبع برق ثابتی نصب کنید. این کار باعث می شود که دزدگیر ماشین حتی هنگام خاموش شدن ماشین نیز کار کند.

آموزش نصب دزدگیر ماشین رایگان

پنل های وسیله نقلیه خود را نصب کنید و امینان حاصل کنید که ترتیب آنها صحیح است.

آموزش نصب دزدگیر ماشین رایگان

چنانچه پس از نصب دزدگیر ماشین خود دوست داشید خودتان سیستم صوتی را نصب کنید پیشنهاد می کنیم پست آموزش تنظیم و نصب سیستم صوتی حرفه ای را مطالعه بفرمایید.

فیلم آموزش نصب دزدگیر ماشین

اگر مراحل نصب دزدگیر ماشین که در بالا توضیح دادیم برایتان واضح نبوده است می توانید فیلم آموزش نصب دزدگیر ماشین در زیر را مشاهده کنید و برای نصب دزدگیر ماشین خود اقدام کنید:

در آخر پیشنهاد می کنیم نحوه دودی کردن شیشه عقب اتومبیل پراید با برچسب، اسپری و .. در خانه را مطالعه کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

آموزش رایگان و بدون نیاز به دوره نصب دزدگیر ماشین پراید، سمند و … کار چندان سختی نیست فقط به کمی دقت و مهارت نیاز دارد، چنانچه شما در این زمینه مهارتی ندارید می توانید با تکنسین های مربوطه تماس حاصل کنید. اگر نظر و یا پیشنهادی دارید یا نکته ای وجود داشته که در مطلب بالا بدان اشاره ای نشده است می توانید در بخش دیدگاه این پست با ما در میان بگذارید.

کانال تلگرام آی آر میکس
منبع فارسی: آی آر میکس
پاسخ دهید

۲ دیدگاه

  1. کاربر گفت:
    -3

    خسته نباشید واقعا عجب راهنمای جالبی بود. مرسی

تبلیغات متنی