How to Make Leather Bracelets

آموزش تصویری ۵ روش ساخت دستبند چرمی دخترانه و پسرانه دو سر بسته

۰
آموزش تصویری ۵ روش ساخت دستبند چرمی دخترانه و پسرانه دو سر بسته
نمره 4 از 22 رای

کارها و هنرهای دستی همیشه دلپذیر هستند و حس خوبی به افراد می دهند. ساخت خانگی یا به عبارت بهتر، بافت دستبند چرمی علاوه بر اینکه مقرون به صرفه است، زیبایی مورد نظر شما را هم به همراه خواهد داشت. با ما همراه باشید تا ۵ روش ساخت دستبند چرمی دخترانه و پسرانه دو سر بسته را به شما به صورت تصویری و ویدیویی آموزش دهیم.

آموزش ویدیوی بافت دستبند چرمی به همراه لیست وسایل لازم برای ساخت آن

How to Make Leather Bracelets and What we Need to Make it

خریدن دستبند چرم گران به نظر می رسد و این فکر به ذهن افراد می رسد که آیا نمی توان بافت دستبند چرمی را خود ما درست کنیم؟! ما در آی آر میکس آموزش های گوناگونی در زمینه کسب در آمد از راه فروش کاردستی و هنرهای دستی ارائه دادیم حال میخواهیم  ۵ تکنیک را برای ساخت و بافت دستبند چرمی در خانه به همراه لیست وسایل لازم برای بافت دستبند چرمی را در اختیارتان قرار دهیم.

روش اول : ساخت دستبند چرمی دخترانه تزئین شده با مهره

۱- وسایل لازم برای ساخت دستبند چرمی را جمع آوری کنید. شما می توانید لوازم چرمی را در بیشتر فروشگاه های هنری یا آنلاین پیدا کنید. همانند ساخت دستبند مهره ای کریستال، اینجا هم برای ساخت دستبند چرمی تزئین شده با مهره، شما به ریسمان و تار یا نوار نیاز دارید. همچنین به مهره هایی با سوراخ هایی بزرگ برای تناسب با چرم نیاز دارید.

مواد لازم برای بافت دستبند چرمی

۲- در مرحله بعدی ساخت دستبند چرمی ،چرم را اندازه گرفته و سپس آن را ببرید. زمانی که در حال ساخت دستبند چرمی هستید، می توانید اندازه آن را حدودی حساب کنید که تارهای آن برای مچ دست چه اندازه ای داشته باشد.

۳- برای بافت دستبند چرمی دو سر بسته قسمت پایانی آن را گره بزنید. تارها را با یکدیگر محکم ببندید. کمی بیشتر از مقدار چرم را برای امتحان بر روی مچ دستتان، در نظر بگیرید.

۴- ساخت مهره را آغاز کنید. یک مهره را در یکی از نخ یا تارها جای دهید و آن را روی گره بالا و پایین ببرید.

مهره و چرم

۵- دومین تکه چرم را روی مهره بالا و پایین کنید. بند چرمی باید روی مهره ها از جهت مقابل راحت تکان بخورد و حلقه ای اطراف مهره ایجاد شود و باعث امنیت آن شود.

۶- به اضافه کردن مهره ها ادامه دهید. به افزودن مهره ها به بافت دستبند چرمی تان ادامه دهید و رشته ها را از وسط به جهات مختلف بکشید.

۷- در آخرین مرحله ساخت دستبند چرمی مهره ای دست دوز از گره اصلی نخ ها برای محکم بستن دستبند خود استفاده کنید. دستبند را دور مچ خود ببندید، آن را محکم ببندید و تکه های اضافی را حذف کنید.

روش دوم : ساخت دستبند چرمی بافته شده

۱- وسایل لازم برای ساخت دستبند چرمی خود را انتخاب کنید. این دستبند می تواند از هر سه نوار چرمی ساخته شود، چه از جنس ریسمان چه از هر جنس دیگری.

روش دوم بافت دستبند چرمی

۲- چرم را اندازه بگیرید و سپس ببرید. چرم را دور مچ خود بگیرید و به همان اندازه برش ببرید تا اندازه مورد نظر مشخص شود.

۳- محکم گره بزنید. گره معمولی بر یکی از نوارها بزنید و از محکم بودن آن اطمینان حاصل کنید.

برش دستبند

۴- شروع به فعالیت روی ریسمان مورد نظر کنید. طناب سمت راستی را بپیچانید و به آن را سمت طناب سمت چپی تنظیم و هدایتش کنید. این سبک بافتن که مورد استفاده برای ساخت دستبند است، همان گونه ای است که برای بافتن مو به کار گرفته می شود.

بافتن دستبند

۵- نوار سمت چپی را از میان نوار میانی عبور دهید. گام دوم برای انتقال این تکه از سمت به چپ به وسط، این مرحله است.

عبور نخ میانی

۶- نوار سمت راستی را از میان نوار میانی عبور دهید. این تکه را از سمت راست به سمت چپ نوار ببرید. این گام مانند گام نخست انجام می شود.

بافت دستبند چرمی

۷- دوباره نوار سمت چپی را عبور دهید. پیرو الگوی قبلی، قسمت سمت چپی چرم را به قسمت میانی دستبند منتقل کنید.

۸- در این مرحله باید برای بافت دستبند چرمی کار بافتن نخ را پایان دهید. نوارهای چرمی را به هم ببافید تا زمانی که به اندازه کافی، طولانی و دراز شوند تا کاملا دور مچ شما جای بگیرند.

بافت دستبند چرمی

۹- دستبند را محکم گره بزنید. از رشته های گره زده شده اطمینان حاصل کنید. دو تکه پایانی را محکم به هم متصل کنید و هر قسمت اضافی را از جدا کنید.

گره دستبند

روش سوم : ساخت دستبند چرم دست ساز

۱- لوازم مورد نیاز برای ساخت دستبند چرم را آمده کنید : برای ساخت چرم کاف، شما به نوارهای چرمی، چسب چرم، سوزن چرم، نخ کتان رشته ای و قفل دکمه یا قلابی برای اتمام ساخت دستبند نیاز دارید.

۲- چرم خود را اندازه بگیرید و برش بزنید. از خط کشی برای اندازه گیری نوارهای چرمی استفاده کنید. ابعاد آن ۲ اینچ در ۵٫۰۸ اینچ و طول آن بر اساس دور مچ دست شما به اضافه ۱ اینچ بیشتر باشد.

مواد لازم روش سوم

۳- چرم را لایه لایه کنید. قسمت هایی به چرم های برش زده خود به کمک چسب چرم بیافزایید و یک شب به آن فرصت دهید تا خشک شود. لایه دوم چرم را به دستبندتان اضافه کنید تا در پایان روی دستتان بیشتر نمایان باشد.

لایه اضافی دستبند

۴- سایز دستبند را برش بزنید. لبه های بافت دستبند چرم را بِبُرید تا دستبند به همان اندازه ای که مد نظرتان است، برسد.

برش چرم

۵- لبه های آن را کوک بزنید. از سوزن و پارچه کتان برای چرم دوزی استفاده کنید. هر کوکی که مناسب بود، این مفهوم را می رساند که آن کوک ها، لبه های چرم را محافظت میکند و آن را پیچیده تر نشان می دهد. (از لحاظ دست ساز بودن ارزش بیشتری را نمایان می کند).

۶- حلقه های خود را اضافه کنید. در ساخت دستبند چرم دست دوز مردانه  باید از سوزن و نخ یا چسب چرم برای محافظت از حلقه هایتان استفاده کنید. پس از انجام این کار، بافت دستبند چرم شما آماده شده است!

حلقه نهایی

روش چهارم : بافت مدل دستبند چرم زنانه فانتزی

۱- لوازم مورد نظر برای بافت دستبند چرم زنانه خود را انتخاب کنید. برای این دستبند، شما به نوارهای چرمی نازک، چسب چرم، یک سوزن و نخ ریسی در رنگ های مختلف نیاز دارید.

مواد لازم

۲- چرم را اندازه گرفته و برش دهید. یک تکه از چرم را ببرید و روی مچ دستتان امتحان کنید؛ سپس ۲-۳ اینچ بیشتر از مقدار به دست آمده از طول چرم برش بزنید.

۳- از چرم اطمینان حاصل کنید. یکی از نوارهای پایینی را تا بالای میز امتداد دهید؛ حدود دو اینچ از پایین چرم.

برش چرم

۴- شروع به بریدن و به جدا کردن نخ ها کنید. کمی با چسب، چرم را خیس کنید. سپس تکه ای از نخ ریسی های انجام شده اطراف چرم را برش بزنید.

پیچیدن چرم

۵- رنگ های افزودنی، به آن اضافه کنید. مانند گام پیشین، کمی با چسب، چرم را خیس کنید و سپس با رنگ های متفاوت نخ ریسی دور نوار، آن را برش بزنید.

رنگ های اضافه

۶- این الگو را ادامه دهید.  ممکن است شما بخواهید کل نوار چرمی را برای بافت دستبند چرمی ببرید یا فقط قسمت کوچکی از آن را، در هر صورت انتخاب با شماست!

۷- بخش نخی گلدوزی شده را تمام کنید. زمانی که شما نخ های بیشتری به دستبند چرمی مورد نظرتان افزودید، قسمت پایانی نخ نازک را با سوزن به نخ بکشید و همه رشته ها و نخ ها را تنها در حد ۱ اینچ باقی نگاه دارید.

برش چرم

۸- دستبند را به پایان برسانید.اگر می خواهید گیره و قلاب هایی به بافت دستبند چرم خود بیافزایید، آن ها را به قسمت پایانی رشته های چرمی اضافه کنید.

پایان دستبند

روش پنجم بافت دستبند چرمی: ساختن یک دستبند چرمی تزئین شده مردانه

۱- همه لوازم مورد نیاز برای ساخت دستبند چرمی مردانه را جمع آوری کنید. یک دستبند چرمی به نوارهای چرمی، چکش و قیچی نیاز دارد.

مواد لازم روش پنچم

۲- چرم را اندازه گرفته و سپس به اندازه نیاز، ببرید. نوار چرمی را پس از اندازه گیری روی مچ دستتان، برش بزنید. گفتنی است برای اطمینان، یک اینچ بیشتر از اندازه مچ دستتان در نظر بگیرید.

۳- قسمتی را برای تزئین، در نظر بگیرید. ترئیناتی را برای چگونگی قرار گرفتن روی بافت دستبند چرم لحاظ کنید.

تزیین دستبند

۴- شکاف هایی را برای تزئینات برش دهید. از چاقوی مناسب برای بریدن شکاف ها از جایی که چنگک ها، چرم را ضخیم کرده اند، استفاده کنید.

برش با چاقوی مخصوص

۵- تکه های تزئینی را به چرم اضافه کنید. هرکدام از تکه های تزئینی، روی شکافهایی که برش زده اید، تکه کنید.

اضافه کردن تکه های تزیینی

۶- چنگک آن را خم کنید. به نوار چرم ضربه ای بزنید و از چکش برای خم کردن چنگک ها استفاده کنید.

خم کردن چنگک

۷- دکمه ها را به آن بیافزایید. برای ایجاد قلاب روی دستبند، ضربه ای محکم به دکمه های زیرین دستبند بزنید.

اضافه کردن دکمه ها

۸- دستبند خود را امتحان کنید.  برای استحکام بافت دستبند چرمی روی مچتان ضربه هایی بزنید. تمام تکه های تزئینی اضافه شده را روی دستبند تنظیم کنید. اکنون دستبند شما آماده است!

پایان بافت دستبند چرمی

آموزش ویدیوی ساخت دستبند چرمی مردانه و زنانه

 

نظرات و پیشنهادات ؟

امروز در آی آر میکس روش ساخت دستبند چرمی دخترانه و پسرانه دو سر بسته را به شما آموزش دادیم. اگر در این زمینه انتقاد یا پیشنهادی دارید آن را در بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

کانال تلگرام آی آر میکس

تبلیغات متنی