How To Make A Number Pinata

آموزش تصویری ساخت استند عدد تولد مقوایی و تزیین آن با دستمال کاغذی

۰
آموزش تصویری ساخت استند عدد تولد مقوایی و تزیین آن با دستمال کاغذی
نمره 2.5 از 2 رای

همیشه تدارک برای تزدئنات مراسم مختلف نظیر جشن تولد یا دیگر مراسم از هیجان و لذت خاصی برخوردار است. در این میان استفاده از وسایل خانگی برای ساخت این تزئینات می تواند این لذت را دو چندان کند. در این مطلب آی آر میکس می خواهیم طرز ساخت استند عدد برای تولد را با هم مرور کنیم.

چگونه برای تولد و جشن ماکت عدد درست کنیم؟

How To Make A Number Pinata

پیش از این در آی آر میکس به ۱۳ ایده ساخت تزیینات تولد پرداخته بودیم. امروز در این مطلب می خواهیم به آموزش درست کردن ماکت عدد که یکی از تزئیناتی است که مطمئنا جلوه خاصی به مراسم تولد می بخشد بپردازیم.

موارد مورد نیاز برای ساختن ماکت اعداد

  • مقوا
  • کاتر چاقویی
  • خودکار
  • خط کش
  • نوار
  • کاغذ کرپ
  • چسب

طرز درست کردن استند عدد

۱- در مرحله اول ساخت استند عدد برای جشن تولد باید ساختار کلی را ایجاد کنیم. دو تکه مقوا را روی هم قرار دیهد. ععدد مورد نظر را روی ان رسم کرده و سپس هر دو لایه را به طور همزمان برش دهید.

۲- تکه ای از مقوا را نیز برای استفاده در لبه ها ببرید. بهتر است در اینجا ضخامت مقوا کمی بیش از ۱۰ سانت باشد.

۳- با استفاده از یک نوار یا روبان، بالا و پایین دو مقوا را دور هم بپیچید.

۴- وقتی با لبه های مقوا کار می کیند اندکی چین در ان ایجاد کنید تا به راحتی خم شود. این مرحله بسیار آسان است و شاید فقط ۲۰ دقیقه از وقت شما را بگیرد.

اموزش درست کردن استند عدد

۵- پس از اینکه ساختار کلی ماکت عدد آماده شد باید آن را تزئین کرد. برای تزیین استند عدد با دستمال کاغذی یک قیچی برداشته و حاشیه های دستمال را به شکل زیر در آورید (میتوانید از کاغذ رنگی نیر استفاده کنید ). این حاشیه ها باید در حدود ۳ اینچ ضخامت داشته باشند.

۶- به هر دو روی نوار چسب دو رو، بخش هایی از این کاغذها را بچسبانید.

۷- سپس آن را باز کرده و تا نیمه تا کنید. حالا باید از چسب استفاده نمایید.

۸- برای تزئین اعداد در این مثال از طراحی زیگزاک و اسکالوپ بهره برده شده است. برای حفظ طراحی انجام گرفته، ابتدا خطی درون شماره ای که ایجاد کردید رسم کنید تا از آن به عننوان راهنمایی برای اینکه طراحی های زیگزاگ و اسکالوپ چگونه روی عدد قرار بگیرند استفاده کنید.

۹- حالا از پایین شروع کرده و کاغذهایی را که بریده اید روی مقواهای اعداد بچسبانید.

۱۰- طرف دیگر این کاغذها را نیز به بالای مقوا بچسبانید. این مرحله را باید با دقت هر چه تمام تر انجام دهید تا نتیجه کار خوب از آب در بیاید.

تزیین استند عدد با دستمال کاغذی

۱۱- در نهایت بخش کوچکی از بالای مقوا را برش دهید تا جایی برای شمع درست کنید. پس از آن دو سوراخ کوچک در آن ایجاد نمایید تا بتوانید شمع را درون آن قرار دهید.

ویدیو آموزش درست کردن استند عدد تولد

نظرات و پیشنهادات شما ؟

در مطلب امروز سعی کردیم درست کردن استند عدد تولد را به شما دوستان مشتاق در این زمینه آموزش دهیم. اگر نظر یا پیشنهادی در این خصوص دارید آن را با ما و دیگران در بخش نظرات و پیشنهادات در میان بگذارید.

کانال تلگرام آی آر میکس

تبلیغات متنی