راهنمای خرید انواع سویشرت و هودی مردانه در ۴ رنگ محبوب برای پاییز

۰
راهنمای خرید انواع سویشرت و هودی مردانه در ۴ رنگ محبوب برای پاییز
نمره 3 از 2 رای

وقتی ماه های سرد سال از راه می رسند زمان پوشیدن ژاکت، کاپشن و سویشرت نیز از راه می رسد. از آنجا که سویشرت ها و هودی ها  از پوشش های محبوب این فصل به شمار می آیند، دانستن نحوه انتخاب و خرید سویشرت یا هودی مردانه برای نوع بدنتان امری ضروری است. این مطلب آی آر میکس در این راستا ارائه شده است.

چگونه بهترین سویشرت و هودی را برای پاییز خریداری کنیم؟

Best Hoodies Body Type

پیش از این در آی آر میکس به استایل درست شلوار جین پرداخته بودیم. در این مطلب قرار است شما را در انتخاب بهترین سویشرت و پلیور برای پاییز راهنمایی کنیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

نکات مهم در خرید سویشرت پاییزی مناسب

اولین گام جهت یافتن شیک ترین و با کیفیت ترین سویشرت ها، شناخت نوع بدن و برش های لباس متناسب با شکل و فرم مخصوص بدن مردان است. اگر قد کوتاه تری دارید، اولین نکته در انتخاب سویشرت، اجتناب از خرید سویشرت های بزرگ تر از بدنتان است. انتخاب لباس های گشاد و بزرگ تر از سایزتان، شما را چاق و کوتاه تر نشان می دهد. در عوض، سویشرت هایی انتخاب کنید که قدشان از کمربندتان پایین تر نیاید، عموما باریک بوده و آستین هایش نیز از انگشت شست تان فراتر نرود.

هودی مردانه

اما اگر قد شما از حالت متوسط بیشتر باشد، اولویت تان باید پیدا کردن قد صحیح برای سویشرت باشد. مدلی که انتخاب می کنید باید کمی بلندتر بوده و از سایز شما بزرگ تر باشد. ضمن اینکه نباید از کمربندتان بالاتر باشد. حتما هنگام خرید به کیفیت پارچه سویشرت دقت کنید و اگز روی لیبل آن نوشته شده باشد که پس از شستشو کوچک می شود، یک سایز بزرگ تر بخرید.

نکته بعدی که در هنگام خرید سویشرت یا هودی مردانه باید مورد توجه قرار دهید، وزنتان است. اگر اندام باریک یا متوسطی دارید، برای جلوگیری از آویزان شدن و شکم دادن لباس در ناحیه کمر از سایز های متناسب یا باریک استفاده کنید. زیرا شکم دادن لباس ظاهرتان را بزرگ تر از چیزی که هستید نشان خواهد داد.

تفاوت سویشرت و پلیور

برای اندام عضلانی هم سویشرت های متناسب، باریک و بدون زیپ بهتر است. اما اگر در زمره افراد چاق هستید، اطمینان حاصل کنید که سویشرت شما طوری طراحی نشده باشد که توجه زیادی را به شکم تان معطوف کند. اولویت اصلی، انتخاب لباسی است که در آن راحت باشید اما به همان اندازه هم مناسب بدن تان هم باشد. اگر قد بلندی دارید انتخاب سویشرت های بزرگ تر سبب انحراف از توجه به هیکل تان می شود اما اگر چاق و کوتاه هستید، این کار نتیجه برعکس خواهد داشت و باعث می شود بزرگتر از چیزی که هستید به نظر برسید.

رنگ های محبوب برای هودی مردانه و زنانه در فصل پاییز

۴ رنگ محبوب هودی (سفید، مشکی، نیروی دریایی، خاکستری)، مدهای زیادی را در این زمینه به وجود آورده اند. در ادامه به بررسی چند مدل از این هودی ها می پردازیم:

  1. هودی مشکی: این مدل ها بسیار جذاب بوده، ترکیب هودی های زیپ دار (یا دو جیب) با یک مجموعه کلا مشکی نه تنها زیبا بوده بلکه مناسب برای فصل زمستان است.
  2. هودی های نیروی دریایی: یکی دیگر از گروه های ساده ترکیب هودی نیروی دریایی با جین مشکی و ژاکت کتان است. در حالی که هودی و ژاکت جین از نظر رنگ نسبتاً مشابه هستند، اختلافات بافتی بین پنبه و جین کمی عمق به لباس اضافه می کند.
  3. هودی های خاکستری: یکی دیگر از انواع مدل های ضروری در کمد لباس هر مرد، هودی ساده یا زیپ دار خاکستری که از بهترین رنگ های هودی های کلاه دار است.
  4. هودی سفید: شاید از نظر کاربردی قابل بحث باشد، اما اگر می توانید لباس تان را تمیز نگه دارید، انتخاب هودی سفید می تواند با ساده ترین ست ها کنتراست هوشمندانه و زیبایی ایجاد کند. ترکیب یک هودی سفید با پالتویی مشکی کاملا متفاوت و زیبا خواهد بود.

تفاوت هودی و سویشرت

سوییشرت یا هودی؟

گاهی اوقات به دلیل کیفیت خوب یا جذابیت هودی های زیپ دار برای مردان و اینکه این هودی ها نسبت به مدل های بدون زیپ سخت تر پیدا می شوند، شما باید دنبال پارچه سویشرتی باشید که نسبت پنبه بالا و کیفیت مناسبی داشته باشند. بهتر است از خرید هودی های با نسبت پنبه کمتر از ۸۰ درصد خودداری کنید.

هودی های حوله ای برای پاییز مناسب هستند!

این نوع هودی ها بهتر است ۱۰۰ درصد از پنبه باشد یا درصد خیلی کمی از پلاستیک داشته باشد که در این صورت مقدار کمی از آستین ها و پایین سویشرت تان می گیرد. در این هودی ها دست شما برای انتخاب رنگ بسیار بازتر خواهد بود.

چگونه بهترین سویشرت و پلویر را برای پاییز خریداری کنیم؟

دلیل آب رفتن سویشرت ها چیست؟

اگر درباره آب رفتن سویشرت یا هودی خود مشکوک هستید، پس در اولین قدم جنس پارچه سویشرت را بررسی کنید. بیشتر سویشرت ها پنبه ای هستند و پارچه های پنبه ای به راحتی آب می روند. اگر پارچه سویشرت، مخلوطی از پنبه و چیز دیگری است برای بررسی بهتر، آن را به خشک شویی ببرید. نکته دیگری که باید به آن توجه کنید سایر اجزای یک لباس مانند زیپ یا قسمت های فلزی لباس است که مانند بخش پارچه ای آب نمی روند و باعث اشتباه شما می شوند.

بهترین راه آب رفتن سویشرت شستشوی آن با دمای بالا است که یک سایز آن را کوچک می کند، راه دیگر شستن با آب سرد و خشک کردن در خشک کن است که سبب می شود سویشرت سریع تر سایز کم کند. در این حالت سویشرت به اندازه ۲ سایز کوچک می شود.

نظرات و پشنهادات شما؟

در این پست آی آر میکس به راهنمای انتخاب بهترین پارچه سویشرت پرداختیم. چنانچه نظر یا پیشنهادی درباره خرید سویشرت دارید آن را با ما در بخش دیدگاه ها در  این پست در میان بگذارید.

کانال تلگرام آی آر میکس
منبع فارسی: آی آر میکس

تبلیغات متنی