بهترین قهوه های دنیا را در کدام کافه های تهران می توان پیدا کرد؟

بهترین قهوه های دنیا را در کدام کافه های تهران می توان پیدا کرد؟

۱
بهترین قهوه های دنیا را در کدام کافه های تهران می توان پیدا کرد؟
نمره 3 از 1 رای

کیفیت دانه های قهوه می تواند تفاوت زیادی در عطر و طعم آن ایجاد کند؛ اما چطور می توان تشخیص داد که کدام قهوه بهتر است و در کدام کافه های برتر شهر تهران سرو می شود؟ در اینجا لیستی از بهترین دانه های قهوه و آموزش روش های برتر تهیه قهوه طبق چند مجله معتبر در اروپا ارائه شده است، اما قبل از آن بیایید درباره اساس قهوه و نحوه اندازه گیری، طبقه بندی و دسته بندی آن صحبت کنیم.

انواع قهوه به طور کلی

دانه های قهوه سه نوع هستند:

  1. عربیکا – که به عنوان کالای عالی شناخته می شود و با کیفیت بالا و غنی از عطر و طعم هستند. آن ها باید در شرایط خاصی رشد کنند تا بتوانند به حداکثر توانایی خود برسند و به همین دلیل بسیار ارزشمند هستند. تعداد زیادی از مارک ها را می بینید که عبارت ۱۰۰ درصد دانه عربیکا بر روی برچسب آن ها به عنوان تضمین کیفیت به چشم می خورد.
  2. روبوستا – قهوه روبوستا از لحاظ عطر و طعم نسبت به قهوه عربیکا در درجه پایین تری قرار دارد، اما دارای کافئین بیش تری هستند. کشت دانه های روبوستا بسیار ساده تر از عربیکا می باشد، بنابراین خرید و فروش آن نیز ارزان تر می باشد.
  3. عربیکا و روبوستا – بعضی از مارک ها ترکیبی از دانه های عربیکا و روبوستا می باشند. اینکار معمولا برای افزایش میزان کافئین قهوه بدون آسیب رساندن به طعم آن انجام می شود. اگر به این مورد علاقه مند هستید، ممکن است ترکیب عربیکا و روبوستا را دوست داشته باشید.

کشور مبدا

منشأ دانه های منحصر به فرد Single origin مناطق خاصی مانند کلمبیا یا کنیا است. در حالی که منشأ دانه های ترکیبی یا Blended origin می تواند از مکان های مختلفی باشد.

اکثر کشورهایی که دانه قهوه را رشد می دهند، دارای افسانه های خود هستند. به عنوان مثال، بو دادن نوع برزیلی به خاطر تیرگی و سنگین کردن شناخته شده است. قهوه اتیوپیایی تمایل به شیرینی و قهوه ای دارد. اگر به دنبال مشخصات یک طعم خاص هستید، احتمالا می خواهید Single origin کشور خودتان را انتخاب کنید.

از سوی دیگر، اگر طعم های منحصر به فرد و پیچیده را دوست دارید، ممکن است قهوه های ترکیبی را انتخاب کنید که برای ایجاد یک ترکیب بو داده کنار هم جمع شده اند. فقط اطمینان حاصل کنید که یک قهوه ترکیبی صنعتی خریداری می کنید نه دانه های ترکیبی که به خاطر ارزان بودن کنار هم قرار گرفته اند.

اسیدیته

اسیدیته می تواند به دو مورد متفاوت در جهان قهوه اشاره کند. برای مردم عادی، این فقط یک راه برای توصیف طعم تند و تیز قهوه است. برای دانشمندان، برای توصیف محتوای pH قهوه استفاده می شود. اگر بدن بتواند آن را اداره کند، نوشیدن قهوه اسیدی مشکلی ندارد. در واقع برخی افراد واقعا یک قهوه اسیدی را دوست دارند تا آن ‌ها را بیدار یا متمرکز کند.

روش آماده سازی

راه های بسیاری برای دم کردن قهوه وجود دارد که به ساعت ها وقت نیاز دارد، ​​منتها تلاش کرده ایم همه آن ها را پوشش دهیم. در اینجا ۳ روش رایج را معرفی می کنیم.

  1. روش قطره ای – این روشی است که معمولا کافه ها انجام می دهند؛ که شامل قرار دادن قهوه در یک فیلتر کاغذی و ریختن آب گرم روی آن است. اگر با تمام دانه های قهوه کار می کنید، قبل از قرار دادن آن ها در فیلتر باید آن ها را تمیز کنید.
  2. فرنچ پرس – قهوه فرنچ پرس شامل فشار دادن قهوه به ته ظرف به جای فیلتر کردن آن به روش سنتی است. در حالی که می توانید از هر نوع قهوه برای اینکار استفاده کنید، منتها برخی از دانه ها و قهوه های درشت تر برای روش فرنچ پرس بهتر عمل می کنند، بنابراین قبل از شروع به آزمایش، می توانید تحقیقاتی انجام دهید.
  3. دم کردن سرد – در این روش دانه های قهوه در آب سرد برای ۱۲-۲۴ ساعت قبل از بو دادن خیسانده می شوند؛ و پس از اینکه اسید و روغن آن ها خارج شد، کم تر تلخ هستند. بسیاری از قهوه های کم چرب به این صورت ساخته می شوند.

بسیاری از روش های دیگر برای دم کردن قهوه، از جمله روش های ویژه ای مانند اسپرسو و ترک، وجود دارد. برای تهیه قهوه باید این روش ها را یاد بگیرید. در این کافه ها هیچ نیازی نیست به زبان انگلیسی صحبت کنید و همه آنها دارای گارسون های فارسی زبان هستند.

مزه

  • آیا نوع شیرین یا تلخ را ترجیح می ‌دهید؟
  • آیا به دنبال قهوه ای میوه ای، دودی یا بیسکویتی هستید؟
  • آیا یک قهوه اسیدی تند دوست دارید که منجر به تپش قلب می ‌شود یا کمی ملایم‌ تر دوست دارید؟

همه اینها به نوع قهوه ای که شما دوست دارید، بستگی دارد؛ بنابراین قبل از شروع برای خرید بهترین نوع قهوه در بازار، از خودتان بپرسید در وهله اول بهترین را چگونه معنی می کنید.

/ پایان رپورتاژ

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و آی آر میکس هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد.

کانال تلگرام آی آر میکس
منبع فارسی: آی آر میکس
پاسخ دهید

۱ دیدگاه

تبلیغات متنی