ساخت موشک کاغذی حرفه ای

آموزش تصویری ۴ روش ساخت موشک کاغذی حرفه ای با بیشترین زمان پرواز !

۸
آموزش تصویری ۴ روش ساخت موشک کاغذی حرفه ای با بیشترین زمان پرواز !
نمره 4.4 از 192 رای

همه ما اقدام به ساخت موشک کاغذی کرده ایم! این فعالیت بخش زیادی از دوران کودکی اغلب افراد را تشکیل داده است. ساخت موشک کاغذی با کیفیت که مسافت طولانی را بپیماید، همواره ارزشمند است، حتی اگر چند دهه از زندگی تان گذشته باشد! آی آر میکس را دنبال کنید تا این کاردستی را با هم مرور و تمرین کنیم.

آموزش تصویری ساخت موشک کاغذی ساده ، F14 ، تندرو ، خفاشی و ..

How to Make a Paper Airplane

ساخت موشک کاغذی برای اکثر شما یک سرگرمی نوستالژیک به حساب می آید. هدف از ساخت این موشک ها علاوه بر جنبه سرگرمی، به بروز خلاقیت در کودک و نوجوان هم کمک خواهد کرد. اگر علاقه مند به این سرگرمی پرطرفدار هستید با آی آر میکس همراه باشید تا آموزش ساخت هواپیمای کاغذی، موشک کاغذی ساده، یا موشک کاغذی خفاشی قابل پرواز را طی چند راهکار مختلف با شما در میان بگذاریم.

روش اول: ساخت موشک کاغذی ساده یا کلاسیک

۱-برای ساخت موشک کاغذی ساده، فقط به یک کاغذ A4 معمولی نیاز دارید. بنابراین کاغذی با ابعاد و رنگ دلخواه خود انتخاب کنید.

ساخت موشک کاغذی

۲- کاغذ مستطیل شکل خود را از وسط در راستای طول، تا بزنید. همانند هر کار دستی دیگر، اینجا هم باید با حوصله کار خود را دنبال کنید.

تا زدن کاغذ در راستای طول

۳-تای کاغذ را باز کنید و گوشه های بالا را به سمت مرکز تا زده و دو مثلث هم اندازه تشکیل دهید.

تا زدن گوشه های بالایی

۴-مطابق شکل، گوشه های بالایی دو مثلث قبلی را به سمت مرکز مجددا تا بزنید.

تا زدن دوباره مثلث ها

۵-مرکز مثلث های ساخته شده در مرحله قبل را در نظر گرفته و مجددا از مرکز آنها در جهت طول تا بزنید. طوری که تمام زوایای ساخته شده در داخل پنهان شوند.

تا زدن مثلث ها در جهت طول

۶-در آخر برای ساخت دو بال هواپیمای کاغذی خود، باید هر دو لبه هواپیما را مطابق تصویر زیر به سمت خارج تا بزنید.

درست شدن موشک آبی رنگ

برای درک بهتر از روند موشک کاغذی با برد زیاد میتوانید ویدیو آموزشی زیر را مشاهده کنید:

روش دوم: ساخت موشک کاغذی حرفه ای با برد زیاد

۱-یک کاغذ مستطیل شکل در ابعاد استاندارد (به طور معمول۱۱x 5/8) انتخاب کرده و در راستای طول آن را تا بزنید طوری که دو لبه به طور دقیق روی هم قرار گیرد.

تا زدن کاغذ زرد رنگ از وسط

۲- تای کاغذ را باز کرده و گوشه های بالایی کاغذ را به سمت مرکز تا بزنید. اکنون دو مثلث هم اندازه دارید.

 تا زدن گوشه های بالای کاغذ زرد رنگ

۳- دو مثلث ایجاد شده در مرحله قبل را به مرکز کاغذ آورده و به کمک انگشتان به طور دقیق تا بزنید. اکنون باید کاغذ شما تا حدودی شبیه به پاکت نامه باشد.

ایجاد شدن یک پاکت نامه

۴- گوشه های کاغذ خود را که شبیه به یک پاکت نامه شده است، به داخل تا بزنید (مطابق تصویر). طوریکه تای شما از وسط، مثلث را به دو نیمه مساوی تقسیم نکند و فقط گوشه های بالایی مد نظر باشد.

تا زدن گوشه های بالایی

۵- دست خود را در طرفین قرار داده و از زیر، نوک مثلث زیرین را به بالا تا بزنید. طوریکه روی دو مثلث قبلی قرار گیرد.

ساخت موشک کاغذی خفاشی

۶- اکنون باید کاغذ را در جهت خارجی تا بزنید تا به دو نیمه مساوی تقسیم شود و تمام اضلاع ساخته شده در بیرون قرار گیرد و قابل مشاهده باشد.

ساخت موشک کاغذی حرفه ای

۷- جهت ساخت بال های هواپیمای کاغذی خود، دو لبه را در جهت طول به سمت خارج تا بزنید. طوریکه لبه ها کاملا روی هم قرار گیرند.

ساخت موشک کاغذی سریع

۸-دو لبه تا زده در مرحله قبل را به سمت بالا آورید. اکنون دو بال موشک کاغذی شما به راحتی ساخته شد.

ساخته شدن موشک زرد رنگ

۹- ساخت موشک کاغذی شما به اتمام رسید. به منظور تست هواپیمای کاغذی خود، به فضای باز رفته و با یک پرتاب ملایم شروع کنید تا ببینید برد موشک کاغذی شما چقدر است. به تدریج با پرتاب های تهاجمی تر موشک را به سمت آسمان پرتاب کرده و ازین کار لذت ببرید.

راهکارهایی جهت بهبود ساخت موشک کاغذی

تبدیل کردن یک قطعه کاغذ معمولی به یک هواپیمای کاغذی قابل پرواز امری سرگرم کننده و مهیج است. دانستن اینکه ساخت موشک کاغذی به چه صورت است، قطعا تضمینی برای به پرواز درآوردن آن موشک نخواهد بود. اما با داشتن درک ساده ای از موضوع گرانش و بلند شدن هواپیما می توان به راحتی با پیاده کردن چند حرکت ساده در ساخت موشک کاغذی، آن را به پرواز درآورد.

روش اول: بازسازی هواپیما

۱- جهت ساخت موشک کاغذی تندرو اطمینان حاصل کنید که بال ها متقارن هستند. اگر یک طرف از طرف دیگر بلندتر یا کوتاه تر است، سعی کنید تا بال ها را به طور دقیق با هم همسان و متقارن نمایید.

متقارن بودن بال ها با هم

۲-بال های کوتاه را از قسمت پایین تر تا بزنید تا کشیده تر شوند. چراکه نسبت ابعاد بالها بر چگونگی پرواز تاثیر می گذارد.

موشک کوچک و کشیده تر

بال های عریض برای هواپیماهایی مناسب هستند که می خواهید به آرامی و با ملایمت آنها را به پرواز درآورید. بال هال کوچک و کشیده تر بهتر هستند؛ زیرا شما می توانید با سرعت بیشتری موشک کاغذی خود را به پرواز درآورید. بنابراین با توجه به نیاز های خود ابعاد بال ها را تنظیم نمایید.

۳-توجه کردن به زاویه بال ها امری مهم است. یک موشک کاغذی استاندارد، به بال هایی در جهت بالا نیاز دارد. اگر در ساخت موشک کاغذی خود بال ها را به سمت پایین و صاف ساخته اید، حتما آن را اصلاح نمایید.

زاویه مناسب برای موشک کاغذی

بال ها وقتی زاویه ای به سمت بالا دارند به نام “دایهدرال” نامیده می شوند؛ به طوریکه اگر از روبرو به بال ها نگاه کنید، عدد ۷ فارسی را خواهید دید.

۴- اضافه کردن بال برای ساخت موشک کاغذی حرفه ای. با ایجاد یک تای کوچک در لبه ی بال ها می توانید برد پرواز و تعادل موشک کاغذی خود را افزایش دهید. دقت کنید که این تا باید موازی با طول هواپیما باشد.

تا زدن لبه ی بال ها

روش دوم: بهبود پایداری پرواز

۱-به منظور حفظ تعادل و پایداری در ساخت موشک کاغذی خود، مطابق تصویر زیر، انتهای بال های هواپیما را به سمت بالا تا بزنید. موشک های کاغذی با ثبات بیشتر، سریع تر و با برد بیشتر پرواز می کنند.

تا زدن انتهای بال هواپیما

۲-اکثر هواپیماها دارای وزن کمی در دماغه خود هستند؛ و این موضوع باعث می شود که گرایش به پرواز به صورت مستقیم نداشته باشند. توصیه می شود آموزش ساخت بالون آرزوها و بادبادک کاغذی را هم بار دیگر مطالعه کنید.

استفاده از یک گیره در دماغه

بنابراین شما می توانید برای ساخت موشک کاغذی با برد زیاد با استفاده از یک گیره کتاب، دماغه هواپیما را سنگین کرده و به بهبود تعادل و ثبات آن کمک کنید.

۳- اگر می خواهید موشک کاغذی شما در زمان پرواز تغییر مسیر دهد، انتهای دم بال ها را کمی به سمت چپ یا راست تا بزنید. به این صورت که اگر می خواهید موشک شما به سمت چپ تغییر مسیر دهد، دم بال سمت راست را در جهت راست تا بزنید.

تا زدن دم سمت راست به سمت راست

۴- اگر می خواهید موشک کاغذی شما در حین پرواز به سمت راست تغییر مسیر دهد، دم بال سمت چپ را در جهت چپ تا بزنید. این خمیدگی ها جریان هوا را تصحیح می کنند تا موشک کاغذی شما پرواز پایدارتری داشته باشد.

تا زدن دم سمت چپ به سمت چپ

نظرات و پیشنهادات شما؟

امروز در آی آر میکس در مورد آموزش تصویری ساخت موشک کاغذی صحبت کردیم. در صورت داشتن نظر یا ایده ای که در تکمیل مطالب فوق کمک کننده باشد و ما را در جهت ارائه خدمات بهتر به شما عزیزان کمک کند؛ خوشحال می شویم که در بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

کانال تلگرام آی آر میکس
پاسخ دهید

۸ دیدگاه

 1. یوسف گفت:
  54

  خیلی عالی بود دست شما درد نکنه

 2. g eazy گفت:
  13

  سلام

 3. دنیا گفت:
  17

  آموزش بسیار خوب بود و موفق باشید و خسته نباشید

 4. دنیا گفت:
  7

  بسیار عالی بود و موفق باشید و خسته نباشید و جالب بود

 5. دنیا گفت:
  3

  خیلی خوب بود و موفق باشید و خسته نباشید

 6. Yasin گفت:
  -1

  سلام بهترین موشک بود که تا به حال دیده بودم عاللللللییی.
  😃😄😀😀😉😊🙂🤗☺

 7. زهرا گفت:
  4

  من برای بچه خواهرم درست کردم خیلی خوب پرواز می کنه همش میره از بالای راه پله پرت می کنه!

تبلیغات متنی